J. Bidenas žada nutraukti „D. Trumpo prezidentavimo tamsą“
Pasaulyje 21 08 2020 143 peržiūros

J. Bidenas žada nutraukti „D. Trumpo prezidentavimo tamsą“

Priimdamas demokratų partijos nominaciją šių metų JAV prezidento rinkimams, Joe Bidenas pažadėjo nutraukti Donaldo Trumpo prezidentavimo „tamsą“ ir paragino susivienyti bei sugrąžinti optimizmą į amerikiečių gyvenimą.

„Dabartinis prezidentas buvo per ilgai apgobęs Ameriką tamsa. Per daug pykčio, per daug baimės, per daug susiskaldymo“, – sakė J. Bidenas.

„Jei patikėsite man prezidento pareigas, remsiuosi geriausiais iš mūsų, o ne blogiausiais. Būsiu šviesos, o ne tamsos sąjungininkas. Pats laikas mums, žmonėms, susivienyti“, – kalbėjo demokratų kandidatas į prezidentus.

J. Bideno kalba, pasakyta iš jo gimtojo Vilmingtono miestelio Delavero valsijoje, kurios auditorija klausėsi internete arba per televiziją, atspindi apribojimų dėl koronaviruso pandemijos mastą Jungtinėse Valstijose.

77-erių J. Bidenas griežtai paragino amerikiečius rinkimuose nubausti D. Trumpą už pandemijos chaosą ir ekonomikos nuosmukį. Dėl COVID-19 šiuo metu mirė daugiau nei 170 tūkst. amerikiečių.

„Pirmaujame pasaulyje pagal mirtis“, – 22 minučių trukmės kalboje sakė J. Bidenas, vadindamas D. Trumpo veiksmus „neatleistinais“.

„Pačią pirmą“ prezidentavimo dieną J. Bidenas įgyvendinsiąs nacionalinį kovos su COVID-19 planą ir įvesiąs prievolę dėvėti veido kaukes.

J. Bidenas į prezidentus kandidatuoja jau trečią kartą. Jis bandė tapti Baltųjų rūmų šeimininku jau 1988 ir 2008 m.

D. Trumpas ir kiti respublikonai ilgą laiką šaipėsi iš J. Bideno dėl jo amžiaus ir vadino jį nukaršusiu, tačiau politikos veterano kalba buvo itin raiški ir kupina užsidegimo.

Demokratai tikisi, kad patikimas elgesys bei į viceprezidento postą nominuota Kamala Harris – pirmoji juodaodė moteris, kandidatuojanti į tokias aukštas pareigas Baltuosiuose rūmuose – sumenkins pašaipas.

J. Bidenas šiuo metu pirmauja prieš D. Trumpą tiek nacionalinėse, tiek ir svarbiausių valstijų apklausose.


AFP-ELTA

Dėl Covid-19 Lietuvos paštas imasi papildomų saugumo priemonių
Dėl Covid-19 Lietuvos paštas imasi papildomų saugumo priemonių

Pasak Lietuvos pašto Korporatyvinių reikalų departamento atstovės Gintarės Kitovės, papildomos saugumo priemonės Lietuvos pašte įvedamos nuo spalio 26-osios. Kol kas jos galios iki lapkričio 9 dienos

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта