J. Bidenas pradeda pereinamąjį laikotarpį, tačiau D. Trumpas vis dar atsisako pripažinti pralaimėjimą rinkimuose
Pasaulyje 09 11 2020 111 peržiūros

J. Bidenas pradeda pereinamąjį laikotarpį, tačiau D. Trumpas vis dar atsisako pripažinti pralaimėjimą rinkimuose

Išrinktasis JAV prezidentas Joe Bidenas sekmadienį ėmėsi pirmųjų žingsnių, kurie jau po 73 dienų leis jam įsikelti į Baltuosius rūmus, o dabartinis prezidentas Donaldas Trumpas vis dar atsisako pripažinti pralaimėjimą rinkimuose ir bando sėti nepasitikėjimą jų rezultatais.

Sulaukę sveikinimų iš daugelio pasaulio šalių lyderių, J. Bidenas ir išrinktoji JAV viceprezidentė Kamala Harris paskelbė, kad nuo pirmadienio speciali patariamoji komanda juos informuos apie COVID-19 padėtį šalyje.

Tuo metu D. Trumpas ketina ateinančią savaitę pateikti virtinę skundų teismams, o jo advokatas Rudy'is Giulianis tikino turįs „daug sukčiavimo įrodymų“.

Vis dėlto, buvęs respublikonų prezidentas George'as W. Bushas sakė, kad „rezultatas aiškus“, ir teigė pasveikinęs J. Bideną ir K. Harris su pergale.

J. Bideno pereinamajam laikotarpiui skirtoje interneto svetainėje „BuildBackBetter.com“ išskiriami keturi jo komandos prioritetai: COVID-19 suvaldymas, ekonominis atsigavimas, rasinė lygybė ir klimato kaita.

„Suformuota komanda imsis šių iššūkių nuo pirmosios dienos“, – sakoma svetainėje. J. Bideno pirmoji diena Baltuosiuose rūmuose bus sausio 20 d., kai vyks jo inauguracija.

Автосервис предлагает качественный кузовной ремонт легковых автомобилей и автомобили в аренду:

-сдаём легковые автомобили в аренду от 8 до 20 евро в сутки с НДС;
UAB”Romirlita”, tel.8-68554558 -Роман, romirlita@mail.ru

Подробнее

J. Bidenas planuoja paskelbti apie kovos su koronaviruso pandemija komandą. COVID-19 pasiglemžė 237 tūkst. amerikiečių gyvybes, o šiuo metu fiksuojamas dar vienas naujų ligos atvejų šuolis.

Išrinktasis JAV prezidentas taip pat pranešė apie planus sugrąžinti JAV į Paryžiaus klimato kaitos susitarimą ir pasirašyti dekretą, kuriuo bus atšauktas D. Trumpo įvestas kelionių draudimas daugeliui musulmoniškų šalių.

J. Bidenas taip pat pažadėjo suformuoti Ministrų Kabinetą, kuris atspindėtų JAV įvairovę, tačiau jam gali būti gana sunku sulaukti Senato pritarimo dėl kai kurių progresyvesnių pažiūrų kandidatų, jei respublikonai išlaikys persvarą jame. Galutinė Senato sudėtis bus žinoma po dviejų pakartotinių balsavimų Džordžijoje sausį.


AFP-ELTA

Prezidentui netinka keli kandidatai į ministrus: I. Šimonytė neskuba ieškoti, kuo juos pakeisti
Prezidentui netinka keli kandidatai į ministrus: I. Šimonytė neskuba ieškoti, kuo juos pakeisti

Taip pat buvo apsikeista nuomonėmis apie tuos 7 kandidatus, su kuriais prezidentas ketina susitikti vėliau šią savaitę

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта