Prezidento patarėja: Turkijai ratifikavus Suomijos stojimo į NATO protokolus, juos dar turi pasirašyti R. T. Erdoganas
Pasaulyje 31 03 2023 353 peržiūros

Prezidento patarėja: Turkijai ratifikavus Suomijos stojimo į NATO protokolus, juos dar turi pasirašyti R. T. Erdoganas

Vėlų ketvirtadienio vakarą Turkijos parlamentui ratifikavus Suomijos stojimo į NATO protokolus, prezidento Gitano Nausėdos vyriausioji patarėja užsienio politikos klausimais Asta Skaisgirytė sako, jog pastarąjį sprendimą savo parašu dar turės patvirtinti ir Ankaros lyderis Recepas Tayyipas Erdoganas. Todėl diplomatė tikisi, kad artimiausiu metu Suomija galės būti įvardijama kaip pilnateisė Aljanso narė.

„Šis (Turkijos – ELTA) sprendimas išsprendžia Suomijos klausimą. Tiesa, dar reikalingas prezidento Erdogano parašas. Tikimasi, kad artimiausiu metu jis bus uždėtas ir mes galėsime Suomiją pasveikinti kaip pilnateisę NATO narę“, – žurnalistams penktadienį sakė A. Skaisgirytė.

Klausiama, ar Ankaros sprendimas suteikia daugiau vilčių ir dėl Švedijos protokolų priėmimo, šalies vadovo patarėja teigė, kad Stokholmas dar turi atlikti savo namų darbus. Visgi, pasak jos, vilčių dėl šalies tapimo Aljanso nare dar iki Vilniaus viršūnių susitikimo yra.

„Dėl Švedijos išlieka Švedijos namų darbų klausimas. Procesas toliau tęsiasi. Žinoma, turime vilties, kad jis judės iki Vilniaus samito“, – nurodė ji.

ELTA primena, kad po Rusijos invazijos į Ukrainą, praėjusių metų gegužę Suomija kartu su Švedija atsisakė dešimtmečius trukusios savo karinio neutralumo politikos ir pateikė paraiškas prisijungti prie NATO.

Аренда автомобилей от 1 суток. Честный прокат авто.
Автомат/Механика.
Аренда авто без залога, лимита и ограничений.
Простое и быстрое оформление.
Tel.+370-633-88700, autovsgnuoma@gmail.com

Подробнее

Kovo 30 d. Turkijos parlamentas patvirtino Suomijos stojimo į NATO protokolą. Turkija tapo paskutine šalimi, ratifikavusia Suomijos paraišką dėl prisijungimo prie Aljanso.

Visgi, Ankara ir Budapeštas kol kas blokuoja Švedijos ketinimus prisijungti prie kolektyvinio saugumo organizacijos. Turkijos prezidentas ragina Švediją imtis griežtesnių veiksmų prieš kurdų aktyvistus, kuriuos Ankara laiko „teroristais“.

NATO lyderiai ir diplomatai viliasi, kad šią vasarą Vilniuje vyksiančiame Aljanso vadovų susitikime Suomija ir Švedija dalyvaus kaip pilnateisės bloko nares.


ELTA

Birželio 14-oji – Gedulo ir vilties diena
Birželio 14-oji – Gedulo ir vilties diena

Paminėkime šią prasmingą datą...

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта